Binali Yıldırım'ın çıkışı sırasında protesto: Soylu susturdu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, partisinin il başkanlığından ayrıldı. Yıldırım çıkarken "İl başkanı istifa" sloganları atanları İçişleri Bakanı Soylu susturdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarını izlemek için geldiği AK Parti İstanbul İl Başkanlığından ayrıldı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim sonuçlarına ilişkin yayın yasağını kaldırmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Binali Yıldırım, açıklamasının ardından bir süre daha İstanbul İl Başkanlığında kaldı.

Durum değerlendirmesi yapan Yıldırım, daha sonra AK Parti İl Başkanlığının önünde bekleyen bir grubun, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde binadan ayrıldı.

Bu sırada grupta bazı kişiler, AK Parti İl Başkanı Bayram Şonacak'a tepki gösterdi. "İl Başkanı istifa sloganı" atan gruba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Sus, öyle şey olmaz" dedi.

Yıldırım'dan sonra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş da AK Parti İl Başkanlığından ayrıldı. (İSTANBUL/AA)