Akşener: Gücün yetiyorsa koy postanı, İncirlik'le Kürecik'i kapat da görelim

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz Yıldırım mı?" sözlerini eleştirdi. Akşener, "Erdoğan tekrar sahaya indi ve gerim gerim İstanbul'u germeye başladı. Bıktık kardeşim, bıktık. Her seçimin savaş gibi olmasından bıktık" ifadelerini kullandı.

DUVAR – İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz Yıldırım mı?” açıklamasını eleştirdi. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin darbeyle iktidara geldiğini hatırlatan Akşener, “Sayın Erdoğan tekrar sahaya indi ve gerim gerim İstanbul’u germeye başladı. Sisi’yi ABD getirmiştir. Amerika’ya gücün yetiyorsa koy postanı, ilk önce İncirlik’le Kürecik’i kapat da görelim” dedi.

‘BU BECERİKSİZ ARKADAŞ SEBEBİYLE EKONOMİNİN İÇİNE TÜKÜRÜLDÜ’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’daki seçim çalışmaları kapsamında Bakırköy, Fatih ve Beyoğlu ilçelerinde partisinin seçim çadırlarını ve esnafı ziyaret etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçilmiş bir belediye başkanı olduğunu, 23 Haziran’da da yeniden seçeceklerini söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart seçimlerine ilişkin verdiği kararın haksız olduğunu savunan Akşener, “Biz sonuçlara arıza çıkarmadık. Çıkarmama nedenimiz Türkiye’nin ekonomisi berbat. Damat harikalar diyarında. Her evde bir ya da iki üniversite mezunu işsiz var. İstanbul’da yaşayan her 100 kişinin 70’i bankalara borçlu. Biz arıza çıkardığımız zaman bu beceriksiz arkadaş sebebiyle içine tükürülen ekonomimizin iyice derinleşmesini istemedik” diye konuştu.

‘ERDOĞAN’IN SÖYLEDİKLERİ TALİHSİZLİKTİR’

23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 31 Mart’taki seçime göre daha sakin ve projelerin konuşulduğu dönem olduğunu belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Sayın Erdoğan tekrar sahaya indi ve gerim gerim İstanbul’u germeye başladı. Bugünkü konuşmasına göre pazar günü ya Sisi diyecekmişiz ya da Sayın Binali Yıldırım. Sisi bir darbecidir. Sisi ile bu ülkede el sıkışan bir adam ya da hanım mı var? Sisi’yi ABD getirmiştir. Amerika’ya gücün yetiyorsa koy postanı, ilk önce İncirlik’le Kürecik’i kapat da görelim. Bıktık kardeşim, bıktık. Her seçimin savaş gibi olmasından bıktık. Millet iradesinin gasp edilmesinden bıktık. Gerim gerim gerilmekten bıktık. Haksızlığa uğramış kesim olarak biz ‘Ekonomi bozulmasın, Türkiye yurt dışında daha kötü olmasın’ diye kendimizi tutup sakin sakin çalışma yaparken Sayın Erdoğan’ın bugünkü söyledikleri talihsizliktir.”

“İkinci talihsizlik de şudur: Ordu Valisi’nin mahkemesi sonucunda Sayın İmamoğlu’nun sandalyeye oturtulamayacağına kadar işi vardırmış” diyen Akşener, “Sayın Erdoğan, siz kendinizi bizim babamız sayabilirsiniz. Babamız gibi adalet dağıtıp ekonomiyi paylaştırmaya çalışabilirsiniz. Hayır belediye başkanlarını millet seçer, oturtur o sandalyeye” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ın sahaya çıkmasıyla gerilimin artacağını” söyleyen Akşener, partililerden sinirlerine hakim olmalarını isteyerek, “Cenab-ı Hak başta ben olmak üzere hepimize Eyüp sabrı nasip etsin” dedi. (İSTANBUL/AA)