CHP'den adaylığı geri çekilen Nezir: Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek

CHP Parti Meclisi tarafından İzmir Buca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Suat Nezir, il yönetiminin ilçe seçim kuruluna başka bir ismi belediye başkan adayı olarak bildirmesine ilişkin, "Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek. Bu partiyi 3-5 tane çakala teslim etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Binali Gül tarafından, Buca Belediye Başkan Adayı olarak Suat Nezir'in yerine meclis üyesi Erhan Kılıç'ın ismi ilçe seçim kuruluna sunuldu. Nezir, aday olarak bildirilmemesi üzerine partililerle seçim kurulunun bulunduğu Serdar Yereli Kapalı Spor Salonu'na geldi.

'İÇİMİZDEKİ İŞ BİRLİKÇİLERİN KURSAĞINDA KALACAK'

Yetkililerden bilgi alan Nezir, daha sonra merkez seçim bürosuna gidip partililere ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Nezir, "Biz baronlarla değil halkla yola çıktık, onlarla devam edeceğiz. Bundan sonra da böyle olacak. Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek. Parti 3-5 kişinin elinde değil. Bu parti Kemal Atatürk ve Kuvayımilliye anlayışıyla kuruldu. Bu partiyi 3-5 tane çakala teslim etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz" diye konuştu. Partisine küsmeyeceğini vurgulayan Nezir, şöyle devam etti: "Ortak akıl ve beraber yöneteceğiz dedik ama ortak akıl ve beraber yönetmeyle ilgili olarak birilerinin karnı ağrıdı. Halk Partisinin içinden halkı çıkartmaya çalıştılar ama biz ısrarla halkla birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. CHP’nin içinden halkın çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Gizli ajandamız yok, kafamızın arkasında farklı bir düşünce yok. Sadece Buca’ya hizmet düşüncesi var. Kimse bizi 'geri adım attı' diye düşünmesin. CHP bayrağını gene belediyenin en tepesine dikeceğiz. Her şey herkesin kursağında kalacak, içimizdeki iş birlikçilerinin de kursağında kalacak." (KAYNAK: AA)

Etiketler CHP aday NEZİR SUAT