Dervişoğlu: İdris Naim Şahin adayımız değil

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Ordu adaylığının "zaman darlığı" nedeniyle gerçekleşmeyeceğini belirtti. Dervişoğlu, "Zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı" şeklinde açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmeyeceğini açıkladı. Dervişoğlu, "Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı" dedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya, bugün düzenlediği basın toplantısında Ordu adaylarının İdris Naim Şahin olduğunu açıkladı. Karakaya, "İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ordu’nun evladı, Ordu sevdalısı hizmet aşığı İdris Naim Şahin'dir. Pazar günü kendisini Ünye ilçe sınırında karşılayacağız" dedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Şahin adaylığı için "yoğun talep" olduğunu belirtti. Dervişoğlu, "Bilindiği gibi İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak, gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın ve gerekse Ordu halkının yoğun talepleri söz konusuydu. Halkın ve partimizin bu beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti: Ordu adayımız İdris Naim ŞahinİYİ Parti: Ordu adayımız İdris Naim Şahin

Şahin'in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le de görüştüğünü aktaran Dervişoğlu, şöyle devam etti:

"Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla da görüştüler. Ben de iki İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum. Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı. Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım." (HABER MERKEZİ)