Meral Akşener: Delili olup savcılara gitmeyen şerefsizdir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir soru üzerine FETÖ iddialarına yanıt verdi. Dokunulmazlığını olmadığını belirten Akşener, "Bu konuda delili olan varsa gidip savcılarla görüşmüyorsa onlar hem iftiracıdır, korkaktır, şerefsizdir" dedi.

DUVAR – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Yeşilyurt semtinde yerel gazete sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda Meral Akşener, “FETÖ” iddiaları soruldu. FETÖ suçlamasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ya da bakanlar tarafından yapılmadığını belirten Akşener, şunları söyledi:

“Siz malum yapı dediniz ben daha açık söyleyeyim, beni ve arkadaşlarımı başından itibaren FETÖ’cülükle suçladı. Kim suçladı? Troller suçladı. Siz Tayyip Bey’in ağzından duydunuz mu ‘Meral Akşener FETÖ’cü’ diye? Yetkili bakanlarından duydunuz mu? Hayır duymadınız. Bunun anlamı şu. Eğer bu ülkeyi yönetiyorsanız ve biri için FETÖ’cü derseniz gereğini yapmak zorunda kalırsınız.”

“Benim dokunulmazlığım yok” diyen Akşener, “Elinde bilgisi, belgesi, bu konuda delili olan varsa gidip savcılarla görüşmüyorsa onlar hem iftiracıdır, korkaktır, şerefsizdir” şeklinde konuştu

Meral Akşener, “Kiminin damadı kaçak, kiminin kızı kaçak, kiminin gelini kaçak, kiminin oğlu kaçak. Eski İçişleri Bakanı olarak şunu belirtmek isterim; devletin bir işleyişi vardır. O ciddiyet şudur isnat edilen suçu araştırır. İsnat eden, iftara eden her kimse gider konuşur, elindeki bilgileri, belgeleri verir ve gereği yapılır” dedi. (İSTANBUL/DHA)