Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'yu kan gölüne kim çevirdi?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Suriye'ye yönelik operasyonu Hatay'da değerlendirdi. CHP Lideri "Ortadoğu'yu kan gölüne kim çevirdi, kim silah gönderdi?" diye sordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış töreninde konuştu.  Cumhurbaşanı Erdoğan'ın "Ne işin var senin Hatay'da?" sözlerine değinen Kılıçdaroğlu "Hatay dünyanın barış kentidir. Eğer Hatay'ı bilirsen Ortadoğu'yu çözersin. İlk Hatay'a gelişim 1971 yılıdır. Genç bir memur olarak geldim, ilk künefeyi 1971'de yedim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Hatay, sadece Türkiye'nin değil dünyanın gözbebeğidir. Hatay'ın tarihi hoşgörüsü sadece Türkiye'de değil bütün dünyada bilinir. O zat diyor ki, 'Kılıçdaroğlu Hatay'a niye gitti?' Hatay'a bunun için, inandığım, güvendiğim, sevdiğim için geliyorum. Habibi Neccar var burada, onun için geliyorum Hatay'a. Saint Pierre Kilisesi var onun için geliyorum. Dünyanın ilk aydınlatılan caddesi Hatay'da, aydınlık insanların kentidir Hatay, onun için geliyorum Hatay'a. 'Ona postal, parka göndereyim' diyor. Ben postalı da parkayı da sen uyurken 68'lerde giyiyordum. Merak edebilir tabi. Oğluma söyleyeceğim. Askere göndermediğin oğluna postalı göndereceğim. Ben kimseyle özel bir tartışma alanı yaratmak istemiyorum. Ama benimle ilgili birşey söyleyeceksen önce düşüneceksin. Sen cesaretin varsa karşıma çıkacaksın."

Kılıçdaroğlu: Egemen güçler bölgeden çekilmeliKılıçdaroğlu: Egemen güçler bölgeden çekilmeli

'ORTADOĞU'YU KAN GÖLÜNE KİM ÇEVİRDİ, KİM SİLAH GÖNDERDİ?'

Suriye'ye yönelik hava operasyonunu  da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Ortadoğu'yu kan gölüne kim çevirdi, kim silah gönderdi? Gerçekten içim Suriye'yi kan götürüyor, kovayla suyla değil benzinle gidiyor. Akdeniz'den Suriye'ye füzeler atılıyor. Atan kim? Egemen güçler. Onlar silah satıyor, Müslümanlar da 'Allah Allah' diyerek birbirini öldürüyor. Kim kimyasal silah kullanıyorsa, kınıyoruz. Kim kullandı? Bunu tespit etmek lazım. Ortadoğu savaşını en kısa sürede bitireceğiz. Avrupa Birliği ülkelerine söyledim. Suriye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bunları yapacağız. Sözüm sözdür ama sözümü yerine getirmek için bana yetki ve sorumluluk vereceksiniz." (Hatay - DHA)