Zeybekçi bayram tatili için 'susma hakkı'nı kullandı!

Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Zeybekci'ye 'bayram tatili kaç gün olacak?' sorusu yöneltildi. Zeybekci, "Üretimi düşürür turizmi destekler, susma hakkımı kullanıyorum" dedikten sonra ekledi, "tatile değil çalışmaya ihtiyaç var"...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kurban Bayramı tatili ile ilgili olarak açıklama yaptı. Zeybekci, "Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum" dedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmede basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Zeybekci, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla ilgili soruya, "Bu üretimi düşürür, turizmi destekler mi destekler. Onun için buradaki bölümde susma hakkımı kullanıyorum. Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum" şeklinde cevap verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise Kurban Bayramı tatiliyle ilgili "Bu konu Bakanlar Kurulu'na gelmedi. Bakanlar Kurulu'na gelirse konu konuşulur. Türkiye için en hayırlısı neyse o karar verilir" dedi.

TURİZMCİLER NE İSTİYOR?

Hürriyet'te yer alan habere göre, turizmciler, bayramdan önceki pazartesi-salı günleri ve yarım günlük arife gününü de içine alacak şekilde 26 Ağustos cumartesi gününden 4 Eylül pazartesi gününe kadar 10 günlük tatil önerdi. Turizmcilerin ikinci önerisi ise yarım günlük arife günü tatilinin tam güne dönüştürülerek, Kurban Bayramı tatilinin 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleştirilip 30 Ağustos Çarşamba'dan 4 Eylül Pazartesi'ye kadar 6 gün şeklinde uzatılması olmuştu.