Aksünger mühürsüz oyların dağılımını açıkladı

Referandumda geçerli sayılan mühürsüz oyların sayısı ve 'evet-hayır' oranıyla ilgili açıklama CHP'li Erdal Aksünger'den geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, 16 Nisan referandumundaki mühürsüz oylarda Evet ve Hayır’ın oranlarını açıkladı. CHP'nin referandumun iptali gerekçesiyle AİHM'e gideceğini açıkladığı referandumun en çok tartışılan konusu olan mühürsüz oylar YSK'nın sandıkların kapanmasından hemen sonra açıkladığı 'kabul edilecek' kararıyla 'meşruiyet' tartışması yaratmıştı. Sayısının kaç olduğu da net olarak açıklanmayan mühürsüz oylarla ilgili açıklama FOX TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuk olana Aksünger'den geldi.

Mühürsüz oyların dağılımıyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Aksünger 1,5 milyon olduğunu belirttiği mühürsüz oyların 300 bin kadarının 'hayır', geri kalanların evet olduğunu söyledi. Aksünger bu dağılıma sandık sandık gelen şikayetlerin incelenmesi sonucunda ulaştıklarını belirtti.

'DELİLLER YOK EDİLDİ'

Ancak bu delillerin yok edildiğini söyleyen Aksünger, “YSK açıklamasından sonra bunlar mühürlendi” dedi. (HABER MERKEZİ)