Şırnak Milletvekili İrmez'in evine baskın

HDP Milletvekili Aycan İrmez’in Şırnak’taki evi bu sabah polis tarafından basıldı. İrmez, “Babam, milletvekili olduğumu ve resmi ikametgahımın olduğunu söylüyor. Ancak buna rağmen evde arama yapıyorlar. Ardından tutanak tutup çıkıyorlar" dedi.

DUVAR – Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ta sabah saatlerinde Şırnak HDP Milletvekili Aycan İrmez’in evi polislerce basıldı.

Evde arama yapan çok sayıda özel hareket polisinin ‘İrmez’in nerede olduğunu sordukları’ öğrenildi. İrmez’in amcasının ve bir komşusunun evlerinin de basılarak Beşir İnan adlı bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
Çaldıran Ajans’ın haberine göre, baskın sırasında evde bulunmayan İrmez, “Önce amcamın evi kapıları kırılarak basılıyor. Gürültüyü duyan annem ile babam, evin kapısını açıyorlar. Özel harekat polisleri bir anda evimize doluyor. Ailemi yere yatırıyorlar. ‘Aycan İrmez’in evi burası mı?’ diye soruyorlar. Babam, milletvekili olduğumu ve resmi ikametgahımın olduğunu söylüyor. Ancak buna rağmen evde arama yapıyorlar. Ardından tutanak tutup çıkıyorlar.”

İKİNCİ BASKIN

İkinci kez evinin polis tarafından basıldığını hatırlatan İrmez, “Hakkımda açılan soruşturmalar, yeni yeni davalara dönüşmeye başladı. Örneğin 22 Kasım’da duruşmam var. Hakkımda herhangi bir gözaltı ya da yakalama kararı henüz yok. Daha önceki baskının ardından da suç duyurusunda bulunmuştum. Yine bulunacağım. Baskınlar, hedef haline getirildiğimizi gösteriyor. Halkın iradesini tanımadıklarını, yaptıkları tutuklamalar ile gösterdiler. Aynı politik yaklaşımın sonucu olarak evim ikinci kez basıldı” dedi.