Netflix 2021 raporunu açıkladı: Platform, son 3 ayda ABD'de 430 bin abone kaybetti

Netflix, 2021'in ikinci çeyreği için kullanıcı sayısı raporunu açıkladı. Dünya çapında 1,5 milyon yeni abone kazanan platform, ABD'de 430 bin abone kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, 1 Nisan ve 30 Haziran tarihleri arasındaki süreci kapsayan ikinci çeyrek abone raporunu yayınladı. Şirket tarafından yayımlanan rapora göre platform, ABD pazarında uzun bir süre sonra ilk kez abone kaybetti. 

Netflix'in paylaştığı rapora göre platform, belirlenen tarih aralıklarında dünya çapında 1,5 milyon abone kazandı. Ancak Netflix, aynı dönemde ABD pazarında 430 bin abonesini kaybetti. Kaybedilen abone sayısı, platformun 2021'in ilk çeyreğinde ABD'de kazandığı 450 bin civarı yeni abonenin neredeyse tamamının kaybedildiğini gösteriyor. Şirket, ABD'de en son 2019'un ikinci çeyreğinde abone kaybetmişti.

WebTekno'nun haberine göre, Netflix tarafından yapılan açıklamalarda abone sayılarındaki dalgalanmanın temel nedeni olarak korona virüsü salgını gösterildi. Bazı dönemlerde çok büyük abone kazançlarının olduğunu söyleyen yetkililer, kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte kullanıcıların Netflix aboneliklerinden vazgeçmeye karar verdiklerini belirtti.