Netanyahu: Hesap vereceğiz ama savaştan sonra

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Ekim saldırısı nedeniyle kendisi de dahil olmak üzere herkesin 'savaştan sonra' hesap vermek zorunda olacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İsrail, Gazze'yi havadan ve karadan bombalamayı sürüyor. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında 19 günde 6 bin 546 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bugün yaptığı açıklamada Gazze'ye kara harekatına ilişkin hazırlıkların sürdüğünü tekrarlayarak, "Rehinelerin evlerine dönmesi için mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Saldırının zamanlaması uzlaşma ile belirlenecek. İsrail vatandaşlarını silahlanmaları yönünde teşvik ediyoruz" dedi.

Netanyahu, kendisi de dahil olmak üzere herkesin 7 Ekim’de yaşanan ihmaller ve istihbarat sorunuyla ilgili hesap vermek zorunda olacağını kaydetti ve ancak "savaştan sonra" diye de ekledi.

Hamas saldırılarında hayatını kaybedenler için günlerce yas ilan edileceğini söyleyen Netanyahu, siyasi endişeler olmadan “zafere ulaşmak için çalıştıklarını” kaydetti.

İsrail ordu sözcüsü de "Savaş uzun olacak, dayanıklı olmalıyız" dedi. (HABER MERKEZİ)