Nazlı Canyurt beIN Sports'tan istifa etti

Spor spikeri Nazlı Canyurt, beIN Sports'taki görevinden istifa etti. Canyurt, bu kararı daha önce aldığını ancak yeni gerçekleştirebildiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Spor spikeri Nazlı Canyurt, beIN Sports'taki görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ayrılık kararıyla ilgili sosyal medyada açıklama yapan Canyurt, "böylesi erkek egemen bir sektörün en prestijli programlarına imza attım" dedi. 

"Sevgilerimle" notuyla bir açıklama metni yayınlanan Canyurt şu ifadeleri kullandı:

"10 yıl önce sunuculuğunun başında; heyecanlı, hevesli ve futbolu çok seven bir genç olarak girdim kapıdan. Büyüdüm, geliştim, olgunlaştım. Sadece çok çalışarak, senelerce, böylesi erkek egemen bir sektörün en prestijli programlarına imza attım. Her gün yeni bir şey öğrendim. Aslında uzun zaman önce karar vermiştim ancak yaşadığım ve çoğunuzun bildiği bir olay (o da başka bir zamanın ve başka bir mecranın konusu) sebebiyle bunu erteledim. Şimdi biraz daha ertele dediğim kararımı hayata geçirmenin zamanı geldi."

SERGEN YALÇIN SÖZLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Sosyal medyada Nazlı Canyurt'un açıklamasında kast ettiği olayın bir süre önce Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'la ilgili sözleri olduğu yorumları yapıldı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Karagümrük maçında kırmızı kart görmesi hakkında eleştirel bir yorum yapan Canyurt, Yalçın'ı kast ederek "90 dakika hakemi boğmuş x hoca" sözleri gündem olmuştu. Sergen Yalçın'ın da, "Atılsam rahatlayacak mısın" diyerek tepki gösterdiği Nazlı Canyurt, yayında kullandığı ifadeler nedeniyle özür dileyerek, üzgün olduğu açıklamıştı..