Mersin Limanı’ndaki muz yüklü konteynerde 30 kilo kokain ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri Mersin Limanı'nda 30 kilo kokain yakalandığı açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Son yıllarda uyuşturucu ticareti için sıkça kullanıldığını öne sürülen Mersin Limanı'nında 30 kilo kokain bulundu. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin Limanı’nda gerçekleştirilen operasyonda Güney Amerika’dan, İspanya aktarmalı, Mersin Limanı’na getirilen bir konteyner riskli olarak değerlendirildi. Geminin limana yanaşması sonrasında ekipler şüpheli konteyneri x-ray tarama sistemine sevk etti.

Gerçekleştirilen tarama neticesinde konteynerin yasal yükü arasında şüpheli yoğunluk saptandı. Arama hangarına alınan konteynerde yapılan aramada dedektör köpekler, muz kolileri arasında bulunan siyah renkteki 3 sırt çantasına tepki verdi. Bulundukları yerden çıkarılarak açılan sırt çantaları içerisinde toplam 30 kilo kokain ele geçirildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde, Gümrük Muhafaza, Emniyet ve Jandarma birimlerinin iş birliği ile yürütülen soruşturma kapsamında, uyuşturucu sevkiyatı ile bağlantılı olduğu düşünülen 3 kişi tutuklandı.

Sedat Peker videolarında da Mersin Limanı'nı gündeme getirmiş sonrası da uyuşturucu limanda yakalanmıştı. (DHA)