Meral Akşener'in basın danışmanı gözaltına alındı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde, 5 yıl önceki bir yazısı nedeniyle Giresun'da gözaltına alındı. Yerinin yurdunun belli olduğunu, televizyonlarda gazetelerde göz önünde olduğunu belirten İde "Genel Başkan'ın programı için geldiğim Giresun'da, otelden gözaltı. Hakikaten ayıp oluyor" diyerek, tepkisini dile getirdi. İde, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Murat İde, gözaltına alınmasını twitter hesabından duyurdu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazetecilerin yıllar önce yazdıkları yazılar nedeniyle gözaltına alınmasına bir yenisi eklendi. Yeniçağ yazarı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde, 2015 yılında yazdığı bir yazı nedeniyle hakkında açılmış olan dava kapsamında bu gece gözaltına alındı.

Gözaltına alınmasını twitter hesabından duyuran İde "2015'teki bir yazı. 2018'de açılmış dava. Ve Genel Başkan'ın programı için geldiğim Giresun'da, otelden gözaltı. Yer belli, yurt belli, ekrandan-gazeteden göz önündesiniz, ama aranıyorsunuz.. Olsun ! Polis de bizim, savcı da:) Ama hakikaten ayıp oluyor" ifadelerini kullandı.

İde, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Murat İde'yi telefonla arayarak, gözaltı sürecine ilişkin bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, İde'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.
(HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR