Memleket Partisi’nde olağanüstü kongre tarihi netleşti: 23 Temmuz

Memleket Partisi, son yaşanan istifalarla olağanüstü kurultay kararı aldı. Parti 23 Temmuz’da Ankara’da yeni yönetimini belirleyecek.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA- İstifalarla parti meclisi üye sayısı 60 kişiden 43’e düşen Memleket Partisi 23 Temmuz Cumartesi günü Ankara’da olağanüstü kongresini düzenleyecek. Kongrenin düzenleneceği yer önümüzdeki günlerde netleşmesinin ardından ilan edilecek.

Muharrem İnce liderliğinde 13 ay önce kurulan Memleket Partisi, hareketli bir hafta geçirdi. Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile partinin Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın aralarında bulunduğu altı üst düzey yönetici partiden istifa etti.

Muharrem İnce’nin yaşanan istifaları, "Kuruluş sancıları" olarak nitelendirdiği ve bundan kurtulmak için olağanüstü kurultaylarını toplayacaklarını açıklamasının ardından gözler partiye çevrildi. 

PARTİDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

Memleket Partisi’nde istifa eden parti yönetimindeki isimler Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Genel Sekreter Prof. De. Hakkı Akalın, Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üyesi ve Kurucu Üye Meryem Şengül Kala, MYK Üyesi ve Parti Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Parti Meclisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray olmuştu.

İstifaların ardından parti sözcülüğüne İpek Özkal Sayan, Genel Başkan Vekilliğine Nurdan Şahin Demirbağ, Sayman olarak ise Burak Hasar oy birliğiyle seçildi.

Memleket Partisi’nden daha önce İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi de istifa etmişti.

YENİ MYK ÜYELERİ BELLİ OLDU

Öte yandan Memleket Partisi’nde altı üst düzey yöneticinin istifasının ardından 19 kişilik MYK’nim yeni altı üyesi belli oldu. Atilla Aytaç, Ümran Köksüz, Ahmet Özalp, Ali Tunç Can, Gürbüz Evren ve Şeref Albeniz İnce’nin A takımında yer alan isimler oldu