Mehmet Boynukalın'ın içki paylaşımları tepki çekti

Eski Ayasofya başimamı Mehmet Boynukalın'ın kendisine gelen eleştirilere verdiği “Vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım” yanıtı tepki çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sosyal medyadaki paylaşımları tartışmalara neden olan ve 8 Nisan'da Ayasofya başimamlığı görevinden istifa eden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın yine tepki çeken paylaşımlar yaptı.

Boynukalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” ifadelerini kullandı.

Paylaşımına gelen tepkilere yanıt veren Boynukalın, “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var” dedi.

“Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor” diyen Boynukalın, şöyle devam etti:

“Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur. Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım.”

'KARŞILIK VERME HAKKIMIZI KULLANDIK'

Tepkilerin ardından Boynukalın, Twitter hesabını kilitledi, sonrasında ise kapattı. Ancak daha sonra yeniden açarak bir paylaşım daha yapan Boynukalın, "Bize edilen kötü söz, küfür ve hakaretlere karşı misliyle karşılık verme hakkımızı kullandık, evet affedici olup görmezden gelseydik daha iyi olurdu, ama biz de insanız, onca hakarete dayanamadık, Allah bizleri affetsin ve bizlere sabır versin" dedi. (HABER MERKEZİ)