MEB, liselerde yüz yüze sınav takvimini güncelledi

MEB, korona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle, liselerdeki yüz yüze sınav takviminde değişiklik yaptı. Bakanlığın yazısına göre, hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'ta başlaması planlanan sınavları, 3 Mayıs'tan itibaren başlayacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze sınav tarihleriyle ilgili olarak il milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdi.

Korona virüsü (Covid-19) salgınındaki artış nedeniyle liselerde yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı ifade edilen yazıda, liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin yapılmakta olan sınavlarının 26 Mart'a kadar tamamlanacağı belirtildi.

Liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak.

Yazıda, 12. sınıfların sınavlarının devam edeceği ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacağı ifade edildi. Lise son sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ilişkin tüm iş ve işlemleri en geç 28 Mayıs'a kadar tamamlanacak. (HABER MERKEZİ)