Mansur Yavaş: Köylere ücretsiz internet için TÜRKSAT'la görüşüyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EBA'dan eğitim alamayan çocuklar için harekete geçti. Yavaş, Ankara'daki köylere internet ulaştırmak için TÜRKSAT ile görüşmelere başladıklarını duyurdu.

Mansur Yavaş 928 köy için çalışma başlattıklarını söyledi.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Covid-19 sürecinde uzaktan öğrenim gören öğrenciler için köylere internet sağlamak amacıyla TÜRKSAT ile görüşmelere başladıklarını açıkladı. 

Korona virüsü salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim kademeli olarak tekrar başlatılırken bazı öğrencilerin ise EBA'da eğitime devam etmelerine karar verilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da eğitime EBA ile devam eden ancak köylerde internet olmadığı için mağdur olan öğrenciler için TÜRKSAT ile görüşmelere başladıklarını duyurdu.

'İNTERNET ÜCRETİNİ BELEDİYE KARŞILAYACAK'

928 köy için çalışma başlattıklarını belirten Yavaş şunları söyledi: 

"Ankara bizim için sadece merkez ilçelerden ibaret olmadı. Hiçbir evladımız imkansızlıklardan dolayı mağdur olmasın diye yakın zamanda mahalle olan köylerimize internet hizmeti sağlamak için TÜRKSAT ile görüşmelere başladık. İnternet ücreti belediyemizce karşılanacaktır." (HABER MERKEZİ)