Manisa cinayetleri: Beşinci kişi araştırılıyor

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde bir araçta ölü bulunan 4 gençten Neşet Dalgın'ın uzun süre yanında çalıştığı berber, "Kimseye kötülüğü dokunmazdı" dedi. Dalgın'ın komşusu ise oturdukları Hacıbey Mahallesi'nde özellikle Serkan ve Neşet'in sevildiğini, düşmanları olmadığını belirterek, "Bu çocuklar altın değerindeydi. Böyle bir olay nasıl oldu bilmiyoruz" ifadelerini kullandı. Olay yerinde beşinci bir kişi olup olmadığı araştırılıyor.

Google Haberlere Abone ol

Cihan Başakçıoğlu

İZMİR - Manisa'nın Ahmetli ilçesine bağlı Kestelli Mahallesi'nde jandarma tarafından aynı yerde dört kişinin cansız bedeni bulundu. Ova yolundan traktörle geçen bir çiftçinin fark etmesi sonucu olay yerine gelen jandarma ekiplerinin incelemelerinde 20 yaşındaki Ümit Zangal, 23 yaşındaki Serkan Zangal, 22 yaşındaki Muharrem Zengin ve 25 yaşındaki Neşet Dalgın'ın öldürüldüğü belirlendi. Dört yakın arkadaşın cenazeleri Turgutlu Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olay yerinde bir adet av tüfeği bulunduğu ifade edildi.

Yapılan ilk incelemelerde gençlerden üçünün av tüfeği ile başlarından vurulduğu Muharrem Zengin'in bedeninde ise delici, kesici veya ateşli silahla yapılmış bir iz olmadığı, boynunun kırılmış olduğu tespit edildi. Ayrıca cinayetlerde kullanıldığı öngörülen av tüfeğinin ruhsatsız olduğu ve olay yerinde ölen Muharrem Zengin'in babasına ait olduğu iddia edilirken, gençlerin cumartesi günü asker uğurlaması için Alaşehir'den Ahmetli'ye geldikleri öğrenildi. Öte yandan olayda ölen 22 yaşındaki Muharrem Zengin'in bir dönem Trabzonspor'da da forma giyen ve aslen Ahmetlili olan futbolcu Mehmet Zengin'in yeğeni olduğu ortaya çıktı.

Olay yerinde beşinci bir kişinin olup olmadığına dair inceleme çalışmaları sürerken, arabanın çevresinde farklı bir ayak izine rastlanmadığı iddia ediliyor.

'KÜÇÜKLÜKTEN BERİ ELİ EKMEK TUTUYORDU'

Otomobilde arkadaşları ile birlikte ölü olarak bulunan gençlerden 25 yaşındaki Neşet Dalgın'ın bugün doğum günüydü. Dalgın’ın Alaşehir'de yaklaşık 5 yıl yanında çalıştığı berber, Gazete Duvar'a konuştu. İsmini vermek istemeyen berber, "Neşet 18 yaşında benim yanımdan ayrıldı. Çocuk yaşta bizim yanımıza girmişti. Sınavlara girdi, kalfalık belgesi aldı. Daha sonra babası sigortalı bir iş için başka bir yerde çalıştırmak istedi. Sonrasını çok fazla bilmiyorum. Ancak bildiğim çok iyi bir çocuk olduğuydu. Kimseye kötülüğü dokunmazdı. Küçüklükten beri eli ekmek tutuyordu. Hiç kötü bir huyu yoktu. Herkesin başı sağ olsun, yakınlarına Allah sabır versin" ifadelerini kullandı.

'HİÇ DÜŞMANI OLMAYAN, SEVİLEN ÇOCUKLARDI'

Neşet Dalgın'ın bir komşusu ise bütün mahallelinin özellikle Neşet ve Serkan'ı çok sevdiğini ve hiç düşmanları olmadığını ifade ederek şunları anlattı: "Neşet ve Serkan ikisi de pırlanta gibi çocuklardı. Hacıbey Mahallesi'nde otururlardı. Bu iki çocuğu bütün mahalle severdi. Etliye, sütlüye karışmayan, birbirinden ayrılmayan bir ikiliydi. Ümit'i çok fazla tanımıyorum. Ama hiçbirisinin duyduğumuz kötü huyları, alışkanlıkları yoktu. Bu olay nasıl oldu bilmiyoruz. Herkes şokta. Ben de dün akşamdan beri kendime gelemedim. Söyleyecek bir şey de bulamıyoruz. Hiç düşmanları olmayan, altın değerinde çocuklardı."