Emin Alper, Cannes'daki konuşmasında Çiğdem Mater'e selam gönderdi

Emin Alper imzalı "Kurak Günler" filmi, dünya prömiyerini Cannes'da yaptı. Gösterimin ardından konuşan Alper, Çiğdem Mater'e selam gönderdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 75. Cannes Film Festivali'nin “Un Certain Regard” (Belirli Bir Bakış) bölümünde yarışan ve Queer Palmiye'ye de aday gösterilen Emin Alper imzalı "Kurak Günler" filmi, bugün dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Türkiye saatiyle 10:00'da Debussy Theatre'da gösterimi başlayan filmin ayrıca 24 ve 25 Mayıs'ta da gösterimleri yapılacak.

ÇİĞDEM MATER'E SELAM GÖNDERDİ

Emin Alper, filmin gösteriminin ardından yaptığı konuşmada, Gezi Davası’nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanan yapımcı Çiğdem Mater'e selam gönderdi. Alper, "Meslektaşımız ve filmimizin ortak yapımcılarından biri olan Çiğdem Mater'e teşekkür ederim. Şu an bizimle değil, çünkü kendisi gülünç bir dava sonucu hapse atıldı. Bizimle olmasa da aklımız ve kalbimiz onun yanında" dedi. 

Filmin başrol oyuncularından Ekin Koç, "Üç Kuruş" dizisinin çekimleri tamamlandıktan sonra Cannes'a giderek diğer başrol oyuncusu Selahattin Paşalı ve yönetmen Emin Alper'le bir araya geldi. 

 

SONBAHARDA TÜRKİYE'DE VİZYONA GİRECEK

Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alan filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Yardımcı rollerde ise Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.