Kurt Cobain'i CIA mi öldürdü?

Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Cobain'in ABD istihbaratı tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

DUVAR – Nirvana grubunun efsanevi solisti Kurt Cobain’in 1994 yılında kendini vurarak intihar ettiği haberlerine alternatif bir açıklama geldi.

The Sun’ın haberine göre John Potash, “Drugs as Weapons Against Us” adlı kitabında, Nirvana’nın 27 yaşında hayatını kaybeden solistinin uyuşturucu bağımlısı haline getirildikten sonra ABD istihbarat yetkilileri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

‘UYUŞTURUCUYA TEŞVİK EDİLDİ’

Potash, “Kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain’i, eroin kullanımını teşvik etmek için kullandığını gösteriyor” dedi.

ABD’li yazar, “Baskı altına alınmış kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain’in radikal sol görüşünden ve uyuşturucu kullanmayı bıraktığında üstü kapalı bir şekilde uyuşturucu kullanmamayı teşvik edeceğinden dolayı ölümünü planladığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

‘SOL’UN YÜKSELİŞİ ENGELLENMEK İSTENDİ’

Potash, “Bir eroin bağımlısı olan Kurt Cobain, bu trendin popüler olmasına yardım ediyordu. Ayık bir Cobain bu trendi tersine çevirebilirdi, aynı zamanda radikal sol görüşleri de etkiliydi” dedi.

Daily Star, Cobain’in yanı sıra John Lennon, Jimi Hendrix ve Tupac gibi efsanevi müzisyenlerin de ABD’de sol politikaları yaygınlaştırmalarını önlemek amacıyla CIA’in hedefinde olduğunu iddia etti.