Selda Bağcan'dan 20 rock şarkısı

Sanatçı Selda Bağcan, İsrailli Boom Pam grubuyla verdiği konserler ve yeni albümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. 40 şarkılık albümün iki bölümde hazırlanacağını söyledi.

DUVAR – 68 yaşındaki Selda Bağcan bu konuyla ilgili Rock grubu ‘Boom Pam’ ile üç yıl önce tanıştığını açıkladı. Bağcan, “Tel Aviv’de bir rock festivali varmış. The Groove diye. Boom Pam, benimle çalmak istedi o gün. Daha önce telefonla bir kaç görüşme falan ben pek razı olmadım. Beni ikna ettiler. O gün festivalde müthiş bir reaksiyon aldık. Daha benim ismim anons edildiği zaman müthiş bir reaksiyon oldu. Hele ki “Yaz Gazetecide” aman Allah’ım çıldırdılar” dedi.

‘GENÇLİK İKSİRİ GİBİ’

Bağcan konuşmasına şöyle devam etti: “Çok saygılı çocuklar. Çok sıcak kanlılar bizim gibi. Ne de olsa bir ortadoğu ülkesi. İyi bir beraberlik oldu. Bir de çok güzel çalıyorlar. Onlar çalarken ben rock söylediğimi hissediyorum. Yaptıkları müziği çok seviyorum. Bana çok şey katıyorlar. Bir gençlik iksiri gibi bir şey. Gençlik aşısı gibi bir şey. Yapılan müzik çok yeni çünkü çok tarz. Rock seviyorum. Rock müziğini ben de seviyorum meğerse.”

EKİMDE ÜÇ KONSER

14 Ekim’de İstanbul’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde, 15 Ekim’de Ankara ODTÜ ve 16 Ekim’de ise İzmir’de Kültürpark’da Boom Pam grubuyla sahne alacak olan Bağcan konserle ilgili şu detayları verdi: “Repertuvarımız hazır. İkinci bölümde de ben kendi orkestramla türküler söyleyeceğim. Birinci bölüm Bomm Pam ile olacak. İkinci bölümde de kendi orkestramla eksik kalma parçalar. Mesela ‘Sivasın Yollarına’, ‘Denizlerin Dalgasıyım’, Atatürk şarkımız ‘Sarı Saçlı Mavi Gözlü’. Boom Pam ile provamız yok onun için kendi orkestramla devam edeceğiz.”

selda-2

İKİNCİSİ ÇIKIYOR

Yeni çıkacak albümü için bilgilerde veren Bağcan, şöyle devam etti: ’40 yılın 40 şarkısı 2′ çıkacak. İkinci bölümde 20 tane rock şarkısı var. Rock türkü. İkinci bölüm türküler hatta deyişler olacak. Çok farklı 2 bölüm olacak 40 şarkıda. Onun hazırlığı ve motivasyonu içindeyiz. Bu 45 yılda yaptığım rock şarkıları topladım. Benim bile unuttuğum neler varmış. Onları çıkardım ortaya, ince bir kar yağar yine olacak onda da. ‘Yaz Gazeteci’ olacak, ‘Mehmedim’ ve ‘Yaylalar’ yine olacak. Sıfır hit parçalar olacak. Ayrıca ona ilaveten ‘Bilgisayar Dünya’ diye bir şarkımız var. Benim arada giden şarkılarım var. Yasaklı yıllara da denk düşen. Mesela o yıllarda da bir sürü rock müziği yapmışız ama duyuramamışız. Hepsi işte bu albümde yer alacak.”

Kaynak: NTV