Şimdi bizlere kim kıtır atacak?

Sümela'nın Şifresi Temel'in 3'üncüsünü çekecektik. Cuma günü filmdeki rolü üzerine laflamıştık İsrafil’le... YILMAZ OKUMUŞ YAZDI

Yılmaz Okumuş

İlk kez Emret Komutanım dizisinde tanıdım. Çünkü onun Laz Cemal sahnelerini ben yazıyordum. İstanbullular, Samsun’u geçtikten sonra herkese laz dediği için ikimiz de ‘Laz’dık. Oysa ben Çayelili, o Borçkalıydı. Benim için de, İsrafil (Köse) için de bu tırnak içindeki ‘Laz’lık hiç sorun olmadı. Çünkü öncelikle işimizi iyi yapmaya çalışan iki Karadenizliydik. Yıllar süren Emret Komutanım dizisi, sonrasında Sümela’nın Şifresi Temel, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bizum Hoca filmi derken İsrafil ile yine yolumuz kesişmişti. Sümela’nın Şifresi Temel’in 3’üncüsü çekecektik. Cuma günü Üçgen Yapım’da filmdeki rolü üzerine biraz laflamıştık İsrafil’le. Pazar günü acı haber geldi. Sevenleri gerisini medyadan takip etmiştir.

“Şöyle iyiydi, böyle iyiydi”nin dışındaki, ‘Benim İsrafilim’i anlatayım biraz.

Saflığı ve temizliği yüzünden oyuncu arkadaşlarımızın ve film ekibinin eğlence kaynağı olurdu setlerde. Ama hep bir yandan, aslında İsrafil’in bu arkadaşlarımızı işlettiğini ve gizlice eğlendiğini düşünürdüm.

‘MESSI’Yİ NİYE OYUNA SOKMUYOR’

Moskova’nın Şifresi Temel filmi çekimleri sırasında İspanya – İtalya Avrupa Şampiyonası final maçını seyrediyoruz ekip halinde. Benim başını çektiğim bir grup İspanya’yı, diğer bir gurup da İtalya’yı tutuyordu. Maçın hemen başında İspanya öne geçmişti. İşler tıkırındaydı yani. Ama sanki İspanya yenikmiş ve kötü oynuyormuş gibi İsrafil, “Bu Del Bosque’de iş yok, Messi’yi niye oyuna sokmuyor?” dedi. İspanya’yı Barcelona zannetti diye düşünen bütün oyuncu tayfası ve film ekibi İsrafil’e sardı. Sonrasında İspanya’nın İtalya’yı 4-0 yenmesinden bile zevk alamadım bu dalga geçme seansı yüzünden. Herkes yüklenirken İsrafil’in kıs kıs gülmesine bir ben mi takılıyordum acaba? Bu adam maden mühendisliği bitirmiş ve oradaki oyuncuların toplam kariyerleri kadar dizi ve filmde oynamıştı. Kuvvetle ihtimal, renksiz hayatlarımıza renk katmak için bu kıtırları atıyordu İsrafil.

Acaba şimdi de büyük hedefler, kariyer planları ve 30 yıl sonrasına yatırım yapanlarla mı dalgasını geçti?

Kaldık mı şimdi kakalak dünyamızda başbaşa… Şimdi kim uyanık, külyutmaz, dalga geçilemez ama her şeyle dalga geçen bizlere kıtır atacak?