Fazıl Say'dan Erol Evgin'e destek mesajı

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Erol Evgin’in verdiği röportajı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerini değerlendirdi.

DUVAR – Geçtiğimiz günlerde  Balçiçek İlter’e verdiği röportajda söylediği sözler nedeniyle önce sosyal medyada gündem olan ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada isim vermeden eleştirilen Erol Evgin’e Fazıl Say’dan destek geldi.

Erdoğan’ın açıklamalarını, “Bu tepki bizleri çok da fazla şaşırtmadı” diyen Say’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Erol Evgin ve sanatçı olmak üzerine bu kabus gibi cümlelerin ardından bir cümle de ben ekleyeyim; kendisini 8 yaşımdan beri tanırım, aydın bir insandır, mütevazidir, vatanseverdir, eğitimli olmak üzerine verdiği röportajda söylediği şeylerin çoğunda haklıdır, cesur davranmıştır, ve cesur davranan herkes gibi kafasına tokmak inmiştir. Çok da şaşırmadı kimse. Gereksiz, orantısız, haksız bir ‘zılgıt’… İyi hoş da; ey halkımız; Peki ne olunmalı? Eğitimsizlik mi iyi? Günlük kazancı 30 binin üzerindeki Fatih Terim gibi Avrupa 17. Olup elenip dönünce mi mutlu oluyorsunuz? Hayır olmuyorsunuz! Sayıca çok olmak her konuda haklı olmak değil elbet.
En azından, biraz saygı…”