Kripto para borsası Bitrota'nın sahibi tutuklandı

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, kripto para borsası Bitrota'nın sahiplerinden Kenan Altun'un "dolandırıcılık" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kripto para borsası Bitrota'nın sahiplerinden Kenan Altun "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlarından tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli Kenan Altun burada savcıya ifade verdi. Savcılık şüpheli Kenan Altun'u "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Kenan Altun'un "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi. (DHA)