Latife Tekin çocuklar için yazdı: Altınçayır Vadisi'nin Çocukları

Latife Tekin, ilk kez çocuklar için yazdı: Altınçayır Vadisi'nin Çocukları yayımlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Usta yazar Latife Tekin çocuklar için yazdığı ilk romanında, okurları çevre ve dostluk üzerine, destanlarla dolu yarı fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Tekin'in kaleme aldığı Altınçayır Vadisi'nin Çocukları, Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Latife Tekin, 11 yaş ve üzeri genç okurlar için kaleme aldığı romanında, doğayı ve insanı masalsı bir anlatımda buluşturuyor. Kitabın çizimleri, ressam Mehmet Tekin'e ait.

LATİFE TEKİN, TÜRKÇE EDEBİYATIN ÖNDE GELEN YAZARLARINDAN 

Latife Tekin Latife Tekin, 1957’de Kayseri’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle İstanbul’a geldi. İlk kitabı 1983’te yayımlanan Sevgili Arsız Ölüm’dü. Ardından Berci Kristin Çöp Masalları (1984), Gece Dersleri (1986), Buzdan Kılıçlar (1989), Aşk İşaretleri (1995), Ormanda Ölüm Yokmuş (2001), Sedat Simavi Ödülü’nü kazandığı Unutma Bahçesi (2004), Muinar (2006), 2009’da Rüyalar ve Uyanışlar Defteri ve 2018’de Manves City ile Sürüklenme yayımlandı. Türkçenin yarına kalacak büyülü mirası olarak nitelenen romanları İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Felemenkçe ve Farsça başta olmak üzere pek çok dile çevrildi. Latife Tekin’in ilk çocuk romanı Altınçayır Vadisi’nin Çocukları 2020’de yayımlandı. (HABER MERKEZİ)

Altınçayır Vadisi'nin Çocukları, Latife Tekin, 96 syf., Can Çocuk Yayınları, 2020.