Kılıçdaroğlu Bergen'i izledi, İstanbul Sözleşmesi mesajı verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu'yla birlikte Bergen filmini izledi. Kılıçdaroğlu filmin ardından "İstanbul Sözleşmesi’nin de ne kadar değerli bir sözleşme olduğunu gösteriyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın organize ettiği film gösterimine katıldı, ‘Bergen’ filmini izledi.

Kılıçdaroğlu, 2 saat 25 dakika süren filmin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle filmin yönetmenini, oyuncularını yürekten kutluyorum. Bir dramı kalıcı kıldılar.

Kadına yönelik şiddeti reddeden herkesin bu filmi izlemesi lazım. Ve kadına şiddet uygulayan kişiler de bu filmi izledikten sonra vicdanlarıyla bir muhasebe yapsınlar. 

Umarım bir daha hiçbir kadının başına bu tür olaylar gelmez. Aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi’nin de ne kadar değerli bir sözleşme olduğunu bize gösteriyor.”

Selvi Kılıçdaroğlu da filme ilişkin “Hem acı hem umut var. Sonunda kadının yine pes etmemesi, direnmesi bana umut veriyor” dedi. (HABER MERKEZİ)