Kayıp doktor ölü bulundu

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 5 gündür haber alınamayan doktor Uğur Tolun ölü bulundu. Tolun'un aracının evinin yakınındaki dereye devrildiği, kazada doktorun öldüğü belirlendi.

Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Uğur Tolun (51), 13 Ocak'ta Kartepe'deki evinden aracıyla gezmeye çıktı. Doktordan o tarihten sonra haber alınamaması üzerine arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Kocaeli Valiliği AFAD koordinesinde yürütülen çalışmalara jandarma, polis, Kocaeli itfaiyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe zabıta, Türk Kızılay, UMKE, AKUT, İHH, AFGD, Kross Motorcular, Türkiye İzcilik Federasyonu Kocaeli ve ANDA'dan arama kurtarma ekipleri katıldı.

ARACI DEREYE YUVARLANMIŞ

Arazi şartlarının güçlüğü ve mevsim şartlarının zorluğuna rağmen 100'ün üzerinde personel arama yaptı. Arama çalışmaları sonucunda Tolun'un cesedi, evinin yakınında dereye devrilen aracının içinde tespit edildi.
.

Başiskele ilçesindeki özel hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Uğur Tolun, 13 Ocak'ta aracıyla Kartepe'ye gitmişti. Tolun'un en son Maşukiye'de görüldüğü ve bir daha haber alınamadığı ihbarı üzerine arama çalışması başlatılmıştı.
(KOCAELİ-AA)