İzmir'de 842 din görevlisi okullara 'manevi danışman' olarak atandı

İzmir’de 842 ilkokul, ortaokul ve liseye, 'manevi danışman' adı atlında imam, müezzin, vaiz, din hizmetleri uzmanı ve kuran kursu öğreticisi atandı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir İl Müftülüğü arasında “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES)” kapsamında yapılan protokolle, 842 okula "manevi danışman" atandı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre 2017 yılında uygulamaya konan yönetmelikle imam hatip mezunlarının ilkokul, ortaokul ve liselerde “manevi danışmanlık” adı altında hizmet vermesinin önünü açılmıştı.

MEB ile Müftülük arasında yapılan protokollerle, İzmir genelinde bulunan 2 bin 496 okulun 3’te 1’inde görevlendirme yapıldı. Okullara gönderilen yazıda, “öğrencilerin millî, mânevî, ahlâkî, insânî, kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak” amacıyla “manevi danışmanlık” protokolünün imzalandığı ifade edildi. (HABER MERKEZİ)