İstanbul'da kadın cinayeti: Eşi iple boğarak öldürdü

İstanbul'da Gül Gülüm adlı kadın, eşi tarafından iple boğularak katledildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, parti üyesi Gülüm ile ilgili yayınladığı mesajında "Canımız yandı. Partimize gönül veren üyemiz Gül Gülüm kadına yönelik şiddetin kurbanı oldu, kocası tarafından canice katledildi. Katilin en ağır cezayı alması için sürecin takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Çatalca ilçesinde, Gelecek Partisi üyesi 28 yaşındaki Gül Gülüm, eşi tarafından iple boğularak öldürüldü.

Gülüm'ün şiddet uyguladığı için eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. 

Genç kadının Gelecek Partisi Çatalca İlçe Teşkilatı üyesi olduğu bildirildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da sosyal medya hesabından ciayete tepki gösterdi. Davutoğlu şu paylaşımı yaptı:

"Canımız yandı. Partimize gönül veren üyemiz #GülGülüm kadına yönelik şiddetin kurbanı oldu, kocası tarafından canice katledildi. Kardeşimize Allah'tan rahmet geride kalan evlatlarıyla ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Katilin en ağır cezayı alması için sürecin takipçisiyiz."


'CANİCE KATLEDİLDİ'

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, yaşanan olayı sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"Partimize Çatalca’da gönül veren üyemiz Gül Gülüm kardeşimiz kocası tarafından canice katledildi. İnsanlıktan nasibini almamış caninin en ağır cezayı alması için hukuki sürecin takipçisi olacağız. Kardeşimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum.'' (HABER MERKEZİ)