İki günde en az yedi sağlık çalışanı koronadan öldü

Türk Tabipler Birliği 13 Aralık günü altı sağlık çalışanının korona virüsü salgını nedeniyle vefat ettiğini duyurdu. Bugün de Hatay Devlet Hastanesi'nde görevli röntgen teknisyeni Abdurrahman Ürkmez'in vefat haberi geldi. Salgında en az 248 sağlıkçı öldü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Korona virüsü salgınında dün altı, bugün bir sağlık çalışanını daha vefat etti. Türk Tabipler Birliği verilerine göre en az 248 sağlık çalışanı salgında öldü.

TTB, 13 Aralık'ta 6 sağlık çalışanın Covid-19 nedeniyle öldüğünü duyurdu. Bugün ise Hatay Devlet Hastanesi'nde görevli röntgen teknisyeni Abdurrahman Ürkmez'in ölüm haberi verildi. TTB'nin Twitter hesabından sağlık çalışanlarının vefatları ayrı ayrı duyurularak, "Ölüyoruz, Yetemiyorsunuz, Covid-19 meslek hastalığı sayılsın" etiketleri kullanıldı. 

13 Aralık'ta hayatını kaybeden sağlık çalışanları şöyle:

Bir hastanede otomasyon görevlisi olarak çalışan İsmail Has

Tarsus Devlet Hastanesi’nde eczane teknisyeni olarak çalışan Ramazan Öz

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde laboratuvar teknisyenliği yapan Ahmet Yıldız

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık işçisi olarak çalışan Hanım Kakaç

Isparta SSK Hastanesi’nden emekli Ortopedi Uzmanı Dr. Adnan Kömüroğlu

İstanbul’da özel bir hastanede çalışan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ertaç Altuner. (HABER MERKEZİ)