İddia: İzmir’de 6 polisin darbettiği esnaf kalp krizi geçirdi

İzmir Kadifekale’de 25 yaşındaki bir esnafın polisler tarafından darbedildiği iddia edildi. Bozyaka Devlet Hastanesi'nde tedavisi süren esnafın üst üste kalp krizi geçirildiği öğrenildi.

Fotoğraf: MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kadifekale semtinde esnaf Mehmet Şerif Coşkun’un (25), 13 Kasım’da devriye atan Motosikletli Polis Timleri tarafından darbedildiği öne sürüldü. Bozyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Coşkun’un tedavisi sürerken, ailesi ve tanıklar, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

'TELEFONU ALIP GÖRÜNTÜLERİ SİLDİLER'

Olayın tanıklarından Mahsun Öztekin, şunları anlattı:

“Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale'de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal dükkanı işletiyor. Cuma günü bakkal dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söylediler. Şerif de 'arabayı park edeyim, yaparsınız' dedi. 6 Yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde, Şerif'i araçtan indirip dövmeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.” (Kaynak: MA)