Honduras’ta 24 kişi öldürüldü, sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Honduras hükümeti, ülkenin kuzeyindeki iki şehirde gerçekleştirilen saldırılarda en az 24 kişinin öldürülmesi üzerine sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Orta Amerika ülkesi Honduras’ın kuzeyindeki Choloma şehrinde ve Valle de Sula bölgesinde yaşanan saldırılarda en az 24 kişinin öldürüldüğü açıklandı. Honduras hükümeti, saldırıların ardından sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Reuters’ın haberine göre, silahlı kişiler Choloma'da bir bilardo salonuna saldırdı. Saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti, bir kişi ağır yaralandı. Polis basın sözcüsü Edgardo Barahona, ülkenin kuzeyindeki Valle de Sula bölgesinde, San Pedro Sula şehri de dahil çeşitli noktalarda yaşanan olaylarda en az 11 kişinin daha öldürüldüğü bilgisini paylaştı. 

İKİ ŞEHİRDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Ülkede en az 24 kişinin öldürülmesinin ardından, Honduras Devlet Başkanı Xiomara Castro, 13 kişinin öldürüldüğü Choloma kentinde 21.00-04.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere 15 günlük sokağa çıkma yasağı ilan etti. San Pedro Sula kentinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ise 4 Temmuz’a kadar yürürlükte olacak. 

Devlet Başkanı Castro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘birden fazla operasyon, baskın, yakalama ve kontrol noktası’ işleminin başlatıldığını duyurdu. (DIŞ HABERLER)