Hindistan'da 28 fil Covid-19'a yakalandı

Hindistan'da 7 Haziran tarihinde ​9 yaşındaki dişi Asya aslanının Covid-19'dan ölmesinin ardından, şimdi de 28 filin korona virüsüne yakalandığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinde yer alan Mudumalai Ulusal Parkı ve Yaban Hayatı Koruma Alanı'ndaki fillere tedbir amacıyla korona virüsü testi yapıldı.

Sputnik'te yer alan habere göre ulusal park görevlileri, 18'i erkek 10'u dişi olmak üzere 28 filin testinin pozitif sonuç verdiğini duyurdu.

Fillerin beslenme sürelerinin titizlikle ayarlandığı, görevlilerin ateş ölçümünden sonra fillerin yanlarına girdiği aktarıldı. Testlerin, geçtiğimiz günlerde Chennai'deki 9 aslanın korona virüsüne yakalanmasının ardından yapıldığı belirtildi.

HİNDİSTAN'DA KORONA VİRÜSÜNDEN İLK HAYVAN ÖLÜMÜ

Güney Hindistan'ın Chennai kentindeki bir hayvanat bahçesinde Neela adındaki 9 yaşındaki dişi Asya aslanı, Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından 7 Haziran'da ölmüştü.

Dişi aslanın ölümü, Hindistan'da korona virüsü kaynaklı ilk hayvan ölümü olarak kayıtlara geçmişti. Hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, dişi aslanın ölümden sadece bir gün önce burun akıntısı da dahil olmak üzere semptomlar gösterdiği ve hemen tedavisine başlandığı belirtilmişti.

Yetkililer, 23 ve 19 yaşındaki iki dişi aslanın sağlık durumunun da kritik olduğunu ve testlerin artmasıyla pozitif vaka sayısında da artış beklediklerini söylediler. (HABER MERKEZİ)