HDP'li Sırrı Sakık'tan ATV'ye tepki: O bombalar hep bizi öldürdü

ATV'nin HDP logosuna mermi ve bomba yerleştirerek haber sunmasına tepki gösteren HDP'li Sırrı Sakık "O amblemin içerisine koydukları bomba bizden o kadar çok hayat aldı ki..." dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP'li eski milletvekili Sırrı Sakık, HDP'nin kapatılması çağrısıyla ilgili haberi parti logosuna el bombaları ve kurşunlar yerleştirerek sunan ATV'yi tetikçilik yapmakla suçladı.

"Partimizim ambleminin içerisine koydukları o bombalar hep bizi öldürdü" diyen Sakık şöyle devam etti:

"1990'dan bugüne kadar pek çok olay yaşandı. O amblemin içerisine koydukları bomba bizden o kadar çok hayat aldı ki... Bu yaşanmışlıkların canlı tanığıyım. 1994 yılında DEP döneminde genel merkezimizde o bomba patladı. Orada arkadaşlarımızı kaybettik. O bombadan saniyeyle kurtuldum. Telefonunda Kürtçe melodi çalındı diye bıçaklanan annelerimiz oldu. İl ve ilçelerimize saldırılar oldu. Köylerimizde o bombaları patladı, insanlarımız o bombalardan hayatını kaybetti. Bunlar haber kanalı değil. Bunlar tetikçi. Utanmadan bir partinin ambleminin içerisine bomba koyarak bir partiyi terörize etmeye çalışıyorlar. Bizler bu zihniyeti yakından tanırız."

18 ŞUBAT 1994'TE DEP'E BOMBALI SALDIRA DÜZENLENDİ

Demokrasi Partisi'ne (DEP) 18 Şubat 1994’e bombalı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda bir kişi ölmüş, ikisi ağır 16 kişi yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)