Sibel Kekilli: Kadın hakları için savaşmak benim görevim

Sibel Kekilli, tehdit edildiği açıkladı: Çok acı çektim ve konuşmalıyım. Susmamalıyım!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Game of Thrones’ta “Shae” karakterini canlandıran oyuncu Sibel Kekilli, bu yıl yayınlanacak olan “Bullets” dizisiyle ekranlara yer alacak. Aynı zamanda şu sıralar post-prodüksiyon aşamasında olan Almanya yapımı “Berlin, I Love You” filminde oynayan Sibel Kekilli, sosyal medya üzerinden kendisine yapılan hakaretlerden duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi.

'SUSMAMALIYIM!'

Kekilli, “İnsanlar beni tehdit ediyor, bana hakaret ediyor” diyen Sibel Kekili, “Ölüm tehditleri bile aldım. Ama kadın hakları için savaşmak benim görevim. Çünkü bu kültürü biliyorum. Bir kadın olarak bu kültürü tanıyorum; çok acı çektim ve konuşmalıyım. Susmamalıyım! Ve eğer sadece birinin hayatını değiştirebilirsek bile buna değer” dedi.

Geçen yıl Instagram profilini Türkiye’ye kapatan Sibel Kekilli, kendisini bir kadın olarak, bir insan olarak koruması gerektiğini ifade etti. Türkiye’den kendisine senaryolar gönderildiğini de söyleyen oyuncu, “Gerçekten harika Türk yönetmenler var. Doğru senaryo varsa, orada da çalışmak isterim” diye ekledi.