Mazhar Alanson'la bir fotoğraf 50 lira!

Mazhar Alanson'un, fotoğraf için para aldığı iddia edildi: Bir fotoğraf 50 lira!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sanatçı Mazhar Alanson'un, fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarından, 50 lira istediği ve bu parayı hayır kurumlarına bağışladığı iddia edildi.

 Ali Eyüboğlu Milliyet'teki köşesinde konuyla ilgili, "Kameralar karşısında veya ekranda insanlara ‘şirin’ gözükmek için büyük çaba sarfeden, başka zamanlarda ise sevenlerinin birlikte fotoğraf çektirme talebini geri çeviren birçok ünlü var. Her ünlünün 7/24 insanlarla fotoğraf çektirmeye hazır olmasını beklemek de haksızlık. Kiminin fotoğraf çektirmeye mecali, kiminin morali olmayabilir, kiminin de zamanı… Burada önemli olan şey, ünlülerin gelen teklifleri reddetme biçimi... Gönül kırmadan bunu becerenler de var, hayranlarına kaba davrananlar da…

Ünlü müzisyen Mazhar Alanson’un kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlere ne dediğini öğrenince şaşırdım. Şarkıcının sonrasında yaptığına ise şapka çıkardım. Malum Mazhar Alanson’un yıllar önce oynadığı Reklam filminde dilimize pelesenk olan sloganı neydi? ‘Şapkasız çıkmam abi.’ Alanson, kendisiyle selfie veya hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlere, “Para almadan asla; bir poz 50 TL” diyor. Ünlü müzisyen, buna rağmen kendisine 50 TL verip, birlikte fotoğraf çektirenlerden topladıklarını da hayır kurumlarına bağışlıyor" dedi.