Taha Akyol ve oğlu 'FETÖ' yalanıyla dolandırıldı

Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şüpheliler "Terör örgütleri peşinizde" diyerek Taha Akyol ve oğlunu 42 bin dolar dolandırdı. Olayla ilgili yakalanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci Taha Akyol ve oğlu Ertuğrul Akyol, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan şüpheliler tarafından "Terör örgütleri peşinizde" diyerek 43 bin dolar (yaklaşık 320 bin TL) dolandırıldı.

Akyol'un şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, üç şüphelinin ismi belirlendi.

Şüpheliler, polis ekiplerince gözaltına alınarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

AKYOL: ÇOK DETAYLI BİLGİ PAYLAŞTILAR, İNANDIM 

İfade vermek için Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Taha Akyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcıların kendisini ve ABD'de doktora yapan oğlu Ertuğrul Akyol'u telefonla aradıklarını söyledi.

Kendisiyle ilgili çok detaylı bilgi paylaşan dolandırıcılara inandığını dile getiren Akyol, dolandırıcıların, FETÖ'nün hesabını ele geçirdiğini söyleyerek, "Paranızı çekin güvenli hesaba yatıralım" dediklerini anlattı. Buna inandıklarını, istenilen 43 bin doları oğlunun bankadan çekip şüphelilere elden verdiğini belirten Akyol, vatandaşları, kendisini polis ve savcı olarak tanıtan kişilere itibar etmemesi konusunda uyardı. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR