Fatma Şahin: Duygu için tarafız

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ve vali, Duygu Delen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Şahin "e Duygu için adalet demek için buradayız. Tarafız ve mücadelemiz devam edecek" dedi. Adalet Bakanı Gül de, aileye telefonda, olayın tüm boyutlarıyla araştırılacağının teminatını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te bir apartmanın 4'üncü katından şüpheli şekilde düşerek ölen 17 yaşındaki Duygu Delen'in ailesiyle görüşerek taziyelerini bildirdi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, beraberindeki ilgililerle Delen ailesinin merkez Şehitkamil ilçesindeki evlerini ziyaret etti. Baba Bülent Delen ve dede Mehmet Yüceler ile görüşen Gül ile Şahin, taziyelerini sundu.

Ziyaret sırasında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü arayan Vali Gül, baba Bülent Delen ile görüştürdü. Bakan Gül'e "Bu işin peşini bırakmayın" diyen baba Delen, "Duygu sizin de kızınız. Ben size güveniyorum" ifadelerini kullandı. Her şeyi adalete bıraktığını vurgulayan Delen, "Kızım, üniversiteye gidecekti, hayalleri vardı, şimdi hayalleri söndü. Ama şu anda kızımızı toprağa gömdük geldik" ifadelerini kullandı.

Bakan Gül ise olayın tüm boyutlarıyla araştırıldığını ve aydınlatılacağını ifade etti.

VALİ GÜL: ŞEHRİN TAMAMI ÜZGÜN

Vali Gül ise gerek savcılık gerek emniyet boyutuyla olayın araştırıldığını ve şüphelinin gözaltına alınıp tutuklandığını anımsattı. Gül, şöyle konuştu:

"Şehrin tamamı bu olaydan üzgün. 17 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti. Olay nasıl oldu, düştü mü, düşürüldü mü, birisi mi itti, öldü mü, öldürüldü mü, buna tamamen bağımsız mahkemeler karar verecek. Hepimizin sabretmesi ve güvenmesi gereken şey şu; delillerin toplanıp sonuçların adliyede neticelendirilmesi. Herkes şundan emin olacak, hiç bir kan yerde kalmaz. Kimsenin ahı yerde kalmaz. Sizin evladınız aynı zamanda bu milletin evladı."

BAŞKAN ŞAHİN: DUYGU İÇİN ADALET DEMEK İÇİN BURADAYIZ

Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Delen ailesinin kent için çok değerli insanlar olduğunu vurgulayarak, "Acıları acımız, bugün acıları paylaşmaya geldik. Çünkü bizim medeniyetimizde acılar paylaştıkça azalır" dedi.

Ziyarette Duygu Delen'in annesiyle de görüştüğünü aktaran Şahin, şunları söyledi: "Biz, fail kim olursa olsun zalimin ve zulmün karşısında tarafız. Tüm mücadelemiz herkes için adalet diye. Bugünkü mücadelemizde de Duygu için adalet demek için buradayız. Tarafız ve mücadelemiz devam edecek. Duygu hepimizin kızı. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız."

Duygu Delen'in ölümünden sorumlu tutulan Mehmet Kaplan, 'çocuğun cinsel istismarı ve kasten öldürme' suçundan tutuklanmıştı

(GAZİANTEP-AA)