Ayşe Sancar'ın cenazesine İmamoğlu da katıldı

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın vefat eden kardeşi Ayşe Sancar'ın cenaze törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın kalp krizi nedeniyle İstanbul'da vefat eden kardeşi ayşe Sancar bugün toprağa verildi. Bahçelievler'deki cenaze törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Bahçelievler Miraç Camii’nde kılınan cenaze namazına; HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, HDP ve CHP İstanbul Milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile Ayşe Sancar’ın yakınları katıldı. İmamoğlu cenaze namazı öncesinde, cami avlusunda bekleyen Ayşe Sancar’ın annesini de ziyaret ederek taziyede bulundu. Ayşe Sancar’ın cenazesi kılınan namazın ardından, sevenlerinin omuzlarında araca taşınarak defnedileceği Kocasinan Aile Mezarlığına götürüldü.

Mithat Sancar ve ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından da paylaşımda bulundu. İmamoğlu, "HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın kalp krizi sonucu vefat eden kardeşi Ayşe Sancar’ı Bahçelievler Miraç Camii’nden son yolculuğuna uğurladık. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenleri ve yakınlarına başsağlığı dilerim" dedi. (HABER MERKEZİ)