'Virüs taşıyanlar da sınava girecek' dedi, yayın dondu

Prof. Mehmet Ceyhan'ın CNN Türk'te katıldığı programda 'Sınava girenler içerisinde virüs taşıyanlar da olacak' demesinin ardından yayın dondu. Ceyhan yayına tekrar bağlanmadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bilim Kurulu üyesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan, Demirören Grubu'na ait CNN Türk’te yapılan canlı yayında salgınla ilgili açıklamalar yaptı.

Ceyhan, 20 ve 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak LGS ve YKS’den söz ederken “Benim hesabıma göre kabaca 220 bin virüs taşıyan insan var. Bunlar içinde mutlaka sınava girenler de olacak” ifadelerini kullandı. Ceyhan sözlerine “Dolayısıyla bir de şöyle söyleyeyim…” diye devam ettiği sırada yayın dondu. Bunun üzerine sunucu Semiha Şahin, “Zannediyorum görüntüde sıkıntı var” dedi.

Ceyhan bir daha yayına bağlanmadı. Öte yandan sınavların yapılmasına olan tepkiler sürerken, yaşanan olay sosyal medyada Ceyhan'ın sınavla ilgili sözleri nedeniyle yayının kasıtlı olarak kesilmiş olabileceği eleştirilerine neden oldu. (HABER MERKEZİ)