Demirtaş: Gezi bitmedi, sonunda bizler kazanacağız

Selahattin Demirtaş'ın Gezi eylemlerinin yıl dönümü mesajı: Direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde mesaj gönderdi. Demirtaş, direnişin sürdüğünü söyledi.

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın mesajını Başak Demirtaş paylaştı. Taksim Dayanışması'nın YouTube kanalı yayınında mesajı okuyan Başak Demirtaş şunları aktardı:

"Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. İşte tam da bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan, Gezi enerjisinden çok korkuyor. Korkmakta da haklıdır. Evet, direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu tam da bundandır. Yıl dönümünde, Gezi Direnişine katılan, yüreği Gezi'de atan herkesi selamlıyor, yaşamını yitirenleri saygıyla anıyorum. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız." (HABER MERKEZİ)