Görevinden uzaklaştırılan Yargıç Pehlivan: Neyle karşılaşacağımı artık bilmiyorum

Ölüm orucunda vefat eden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’le ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle HSK tarafından 3 ay görevinden uzaklaştırılan İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, “Yargıya güven yitirilirse, biz ülke olmaktan çıkarız. Tamamen dibe vurmanın kimseye faydası olmaz. Benim üzerimden sendikaya zarar verilmeye çalışılıyor. Son derece sıkıntılı bir sürece sokuldum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ölüm orucunda vefat eden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in ardından Twitter hesabından "İbrahim artık yok. Sözcükler anlamını yitirdi. Yaşatamadık!", "Ölüm adın kalleş olsun" diye attığı mesaj nedeniyle Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) başlattığı inceleme sonucunda hakkında 3 ay görevden uzaklaştırma kararı verilen İzmir Karşıyaka Hakimi ve Yargıçlar Sendikası Başkanı Ayşe Sarısu Pehlivan, "Yaşamı savunan bir mesajın yanlış anlaşılması mümkün mü?" ifadelerini kullandı.

Pehlivan, kendisi üzerinden sendikaya zarar verilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Son derece sıkıntılı bir sürece sokuldum. Bu benim sorunum olmaktan çıktı. Benim üzerimden yürüyor ama benim dışında da birçok kişiyi ilgilendirecek” dedi.

Pehlivan hukuki açıdan artık hiçbir şeyin öngörülemediğini vurgulayarak, "Neyle karşılaşacağımı gerçekten bilemiyorum, toplumda neler yaşanıyor. Kim ne yapmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı. “Yargıya güven yitirilirse biz ülke olmaktan çıkarız” diyen Pehlivan, tamamen dibe vurmanın kimseye faydası olmayacağına dikkat çekerek, kendisi hakkındaki sürecin öngörülebilir kurallarla işlemesini istedi.

Paylaşımında yanlış anlaşılacak bir durum olmadığının altını çizen Pehlivan, kendisinin hedef gösterildiğini dile getirerek, "Yaşamı savunan bir mesajın yanlış anlaşılması mümkün mü? Yanlış anlayanların anlayışlarına bakmak gerek. Bir yerlere çekmek istiyorlarsa neden bu yapılıyor, insanların bunu sorgulaması lazım" diye konuştu. (ANKA)