Cüneyt Cebenoyan trafik kazasında vefat etti

Birgün gazetesi köşe yazarı Cüneyt Cebenoyan Konya'da geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Kazada eşi Ayşegül Cebenoyan da yaralandı.
Cüneyt Cebenoyan

DUVAR – Birgün gazetesi yazarı Cüneyt Cebenoyan Konya’nın Seydişehir ilçesinde geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Kazada Cebenoyan’ın eşi Ayşegül Cebenoyan da yaralandı.

AA’nın geçtiği habere göre, Cüneyt Cebenoyan yönetimindeki 34 ZE 9553 plakalı otomobil, Seydişehir-Konya kara yolunun 5. kilometresinde sürücüsü henüz belirlenemeyen BA 975 TJ yabancı plakalı otomobille çarpıştı. Cebenoyan’ın kullandığı otomobil daha sonra refüjdeki bariyerlere çarptı. Kazada, sürücü Cüneyt Cebenoyan olay yerinde hayatını kaybetti, araçta bulunan eşi Ayşegül Cebenoyan yaralandı. Ayşegül Cebenoyan, ambulansla Seydişehir Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Gazete Duvar’ın Seydişehir Devlet Hastanesi’nden aldığı bilgiye göre, tedavisi devam eden Ayşegül Cebenoyan’ın durumu iyi.

Cebenoyan’ın kullandığı araç, başka bir otomobille çarpıştıktan sonra refüje girdi.

Cebenoyan’ın cenazesi ise olay yeri incelemesinin ardından Seydişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

AYDIN: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Cebenoyan’ın yayın hayatına başladığı günden itibaren yazdığı Birgün Gazetesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, olayla ilgili açıklamasında şunları söyledi, “Gazetemizin çıktığı günden bu yana her koşulda yan yana, omuz omuza olduğumuz, çok değerli yazarlarımızdan birisiydi Cüneyt. Özellikle sinema alanındaki yazılarıyla bütün okurlarımızın zevkle okuduğu, kültür-sanat dünyamıza büyük katkıları olmuş bir yazarımızdı. Çok üzgünüz. Gazetemizin, ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.”

 

 

Yasemin ve Cüneyt Cebenoyan

Kardeşini bombalı saldırıda, ailesini depremde kaybetmişti

Cüneyt Cebenoyan’ın arkeolog ve rehber olan kardeşi Yasemin Cebenoyan, 30 Aralık 1994’te The Marmara Oteli’nde düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetmişti. Cebenoyan’ın annesi, babası ve iki yaşındaki oğlu da 1999’daki Marmara depreminde hayatlarını kaybetmişlerdi. (HABER MERKEZİ)