Uber, XL faaliyetlerini durdurdu

Türkiye'den çekileceği iddia edilen Uber, İstanbul'daki XL faaliyetlerine son verdi. Şirket, sarı ve turkuaz taksi uygulamalarına devam edecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mobil uygulama üzerinden taşımacılık hizmeti veren Uber, İstanbul'daki  UberXL faaliyetlerini durdurdu. Uber'in Türkiye'den tamamen çekilme iddialarından sonra şirketten yapılan açıklamada, "UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz" denildi.

Türkiye'de 4  milyondan fazla indirilen Uber uygulaması ile taksiciler arasında anlaşmazlık yaşanıyordu. Öte yandan dün Uber sürücüleriyle bir araya gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım, şoförlerle sohbet etmişti. Daha önce Uberciler ve taksiciler arasındaki bazı kavgalara değinerek, şu anda Uber'i en çok taksi esnafının kullandığını söyleyen sürücülerden biri, "Bize korsan diyen taksiler, şu anda Uber yapıyor hepsi. Bunların hepsi Uber'ci taksi. Şu anda çağırsak sarı taksi gelecek başkanım" diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)