Şule Çet’in avukatı: Olay cinayet ve tecavüz

Şule Çet’in Avukatı Umur Yıldırım'dan açıklama: Hukuksal açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Otopsi raporunda cinsel saldırıya maruz kaldığı ortaya çıkan Şule Çet’in Avukatı Umur Yıldırım, daha önce Ç. A.’nın serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Şule Çet’in katledilmesinin hukuksal açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu olduğunu ifade etti.

Birgün'den Ekin Akyaz'a konuşan, Yıldırım, olay gününün kamera kayıtlarının bile kendileriyle bu hafta paylaşıldığını, ilk hazırlanın dosyanın olmayan deliller içerdiğini, avukatı olarak; kendisinin de savcılıkta yapılan ilk sorguya alınmadığı ifade etti.

Yıldırım, telefon takibinden, adli tıp raporlarına kadar süreç içerisinde pek çok ihmal ve delil karartma şüphesi oluşturabilecek öğe olduğunu belirtti. ‘Pek çok cinayet davasında olduğu gibi olay yerine de ilk olarak, cinayet değil karakol polislerinin geldiğini' söyleyen Yıldırım ‘Bu olayın kesinlikle bir tecavüz ve cinayet olayı olduğu açıktır. Yeniden hazırlanacak iddianamede de olayın bu şekilde ele alınması gerekir bununla birlikte suçun bu şekilde tanımlanan bir suçun cezası olacak yargılama sürecinin yaşanmasını umut ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Kadın Meclisleri: Şule Çet pencereden atıldı!Kadın Meclisleri: Şule Çet pencereden atıldı!