Antalya'da Newroz kutlandı

Antalya’da Newroz kutlamaları yapıldı. Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu'nda HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin katılımıyla gerçekleşti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Antalya’da bu yıl Newroz kutlamaları, Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu'nda HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin de katılımıyla kutlandı.

Kutlamada konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ‘’Sevgili arkadaşlar biliyorsunuz geçen ay kongremizi yaptık ve orada birçok karar aldık. Kongremizde 'Faşizme karşı omuz omuza' dedik. Şimdi kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, emekçisiyle omuz omuza olma zamanıdır. Hepimiz tüm farklılıklarımızla yan yana gelmeliyiz. Bu zulüm ve tekçi anlayışa karşı yan yana gelmeliyiz. Evlerimizde bulunan televizyonlarla yalan yanlış haberlerle akıllarımızı kuşatmaya çalışıyor. Herkesi korkuyla sindirmeye çalışıyor. Aslında faşizm korkuyor. Korktuğu içindir bunca yalan söylüyor, bunca baskı ve şiddet yaşanıyor’’ dedi.

Temelli, konuşmasının devamında "İktidar, halkları ve inançları karşı karşıya getirmek ve bölmek için işi o kadar şirazesinden çıkartıyor ki, bakıyorsunuz bir gün 'Kur'anda reform' diyor, gündemi değiştirmek için başka bir gün İstiklal Marşı'nın bestesini tartışmaya açıyor. İstiyor ki kimse sofrasından çalınan ekmeğe, kimse kaybettiği işine, kimse yaşanan savaşa bakmasın. Eskiden sirkler vardı. Orada herkes cambaza bak derken cüzdanlar giderdi. Bu iktidar da yarattığı gündemlerle insanların canlarını, mallarını ve hayatlarını çalmaktadır’’ diye konuştu. (Kaynak: Evrensel)

Etiketler antalya Newroz