Kayseri'de Furkan Vakfı şubesi mühürlendi

5 yöneticisi tutuklanan Furkan Vakfı için yeni karar: Kayseri şubesi bugün mühürlendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 5 kişinin tutuklandığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kayseri şubesi mühürlendi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 Ocak’ta düzenlenen operasyonda, 'Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurma' suçlamasıyla Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile vakıf yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alınmış, Kuytul'un da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı.

Kayseri’de de Gevhernesibe Mahallesi’nde bulunan vakfın şubesi mühürlendi. Mühür üzerinde, “İçişleri Bakanlığı’nın 31.01.2018 tarihli yazılar ve Adana 6’ncı Hukuk Mahkemesi'nin 2018/66 kararına istinaden kapatılarak mühürlenmiştir” ifadesi yer aldı. Vakfın Kayseri şubesine ait sosyal medya hesabından ise 'Kayseri temsilciliğimiz de mühürlendi. Durmak mı, o da ne demek?' paylaşımı yapıldı. (KAYSERİ/DHA)