Barış Atay'dan Demet Akbağ'a tepki: Kurucularından olduğum sendikanın başkanısınız ya!

Barış Atay, yasaklanan oyununa tepkisiz kalan Oyuncular Sendikası'na sitem etti. Atayü, sosyal medya hesabından sendika Başkanı Demet Akbağ'a, "Ankara sınırları içerisinde, benim içinde olduğum, sinema, sinevizyon, sergi, söyleşi vb. her şeyi süresiz yasakladı. Kurucu üyelerinden biri olduğum sendikanın başkanısınız ya! Haberdar olmak istersiniz..." dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Barış Atay'ın rol aldığı, 'Sadece Diktatör' oyunu önce Artvin'de ardından İstanbul Kadıköy'de ve son olarak da Ankara'da yasaklandı. Atay, aynı zamanda kurucu üyesi olduğu Oyuncular Sendikası Başkanı Demet Akbağ'ın sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Ankara Valiliği, Onur Orhan'ın yazdığı, Caner Erdem'in yönettiği ve Barış Atay'ın sahnelediği 'Sadece Diktatör' oyunu, süresiz olarak yasakladı. Valilik kararında, yasaklamaya gerekçe olarak "huzur ve güvenliğin sağlanması" gösterildi.

Yurt çapında getirilen engelleme ve yasaklara şu ana kadar herhangi bir tepki göstermeyen Demet Akbağ'ı kişisel Twitter hesabından etiketleyen Atay, ''Bugün; Ankara valiliği, oynadığım oyunu yasakladı.Onunla yetinmedi, Ankara sınırları içerisinde, benim içinde olduğum, sinema, sinevizyon, sergi, söyleşi vb. her şeyi süresiz yasakladı. Kurucu üyelerinden biri olduğum sendikanın başkanısınız ya! Haberdar olmak istersiniz...'' ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)