Erdoğan'ı Marmaris'ten uçuran pilot göreve iade

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini Marmaris'ten Dalaman'a uçuran pilot Tayyib Sina Doğan göreve iade edildi.

DUVAR – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesini darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde taşıyan helikopterin teknisyeni olan ve ‘ByLock’ kullandığı iddiasıyla açığa alınan, Tayyib Sina Doğan, ‘Mor Beyin’ mağdurlarından biri olduğu anlaşılınca dün yayınlanan KHK ile işine iade edildi.

‘HİÇ YÜKLEMEDİM’ DEMİŞTİ

Doğan, “Sıkıntılı günlerden sonra sevinçten uyuyamadık. Dostlarımızın tebriklerini kabul ettik. Çok şükür. Adalet tecelli edecekti; sabırla bekledik. Şimdi de on gün içinde dönmeyi bekliyorum. Kaldığım yerden devam etmek istiyorum” dedi. Doğan, ifadesinde, Bank Asya’da hesabı bulunmadığını, FETÖ ile bağlantılı okul veya dershanelere gitmediğini, gazete veya dergilere aboneliğinin olmadığını belirterek, ByLock’la ilgili de şunları söylemişti: “Programı hiç yüklemedim. Başka programlar vasıtasıyla yönlendirilmiş olduğunu düşünüyorum. ByLock içeriklerinin ve kullanıcı adının bana ait olduğu tespit edilirse her türlü cezaya razıyım.” (Kaynak: Hürriyet)